Belediye Başkanımız Mehmet Erdoğan gündeme dair açıklamalarda bulunarak, Seydiler Belediyesinin yenilenen hizmetleri ile ilgili bilgi verdi.
Erdoğan açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
Kıymetli hemşehrilerim;
Sizlerin her anlamda en iyi hizmeti hak ettiğinizi biliyor, çalışmalarımızı sadece sahada değil çağa uygun teknolojik imkanları da sizlerle buluşturma amacı anlayışıyla projelendiriyoruz.
Yaklaşık 25 yıl önce kurulan belediyemiz resmi sitesini sizler için yenileyerek daha güvenli ve daha kullanışlı hale getirdik.
Göreve geldiğimizde özellikle gurbette yaşayan vatandaşlarımızı da düşünerek 24 saat canlı yayın hizmeti sunmuştuk. Bu hizmetimizi resmi sitemizden girerek kolaylıkla kullanabilirsiniz.
Ayrıca diğer önemli bir husus ise belediyeciliğin zorluk değil, kolaylık sağlaması gerektiği bilinciyle; il dışında yaşayan vatandaşlarımızın veraset beyanname ilişiklerini ilçemize gelmeden mail veya telefon aracılığı ile işlerini pratikleştirmek adına belediyemiz tarafından hizmetlerin yapılarak vatandaşlarımıza PTT kanalıyla ya da maille dönüş yapılması, alım satım işlemlerinde de aynı hizmete devam edilmesi olanağını sağladık.
Unutmayalım ki Seydiler kendi nüfusunun iki katından fazlasını göç vermiş nadir ilçelerden bir tanesi, göç eden her hemşehrimiz de Seydiler’imizin en önemli bir parçasıdır…
Biz hep birlikte, el ele, gönül gönüle vererek ilçemizi büyüttükçe, geliştirdikçe bir gün mutlaka göç veren değil, göç alan bir ilçe haline geleceğiz. Bunun en güzel örneğini de Organize Sanayi bölgemize ve Küçük Sanayi Sitemize verdiğimiz önemle, göç alır hale gelmeye başlamamızdan ve yine bir sebep sonuç ilişkisinden Türkiye’mizin en önemli kamu bankalarından biri olan Halk Bankası Genel Müdürü Sayın Osman Arslan ile yaptığımız görüşmelerimizin olumlu geçmesi ile ilçemize şube açılacak olmasından anlayabiliriz.
Seydiler’imizi her anlamda öne çıkarmak, bölgemizin parlayan yıldızı yapmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.
Ayrıca ilçemizde yine bir ilk olan 112 sayfalık Seydiler Belediyesi dergimizi de resmi sitemizde bulunan E-Dergi linkini tıklayarak inceleyebilirsiniz.